Cezaevinden Babıali’ye Babıali’den TİP’e

0.00TL den başlayan taksitlerle ...

Şükran Kurdakul, edebiyat dünyamızın ve demokrasi mücadelemizin yüz akı. Türkiye’nin geride kalan 60 yılı boyunca yazar, yayıncı, kültürel ve politik yapılanmalarda örgütçü olarak ön saflarda yer aldı hep. İstanbul ve İzmir’de gelişen edebiyat hareketlerinin sürükleyicileri arasında, 1946’daki Emekçi Köylü Partisi’nin örgütlenmesi içinde, Büyük Komünist Tevkifatında, toplumsal mücadelede onurlu rolünü üstlenen yazar örgütlerinde, 60’larda büyük bir emekçi dalgası yaratan TİP’te… onu görürüz. Bu sürece hapisliğin, işsizliğin, loş odalarda karın tokluğuna düzeltmenliğin eşlik ettiğini söylemeye gerek var mı acaba?

Şükran Kurdakul, elinizdeki kitapta 1940’lardan 60’ların sonuna uzanan bu hareketli döneme ilişkin anılarına yer veriyor. Önyargıdan uzak değerlendirmeler, 60 yılın yaşanmışlığından süzülmüş dersler, çarpıcı gözlem ve anılar, edebiyat insanlarına ve politik savaşımcılara ait canlı portreler bulacaksınız kitapta. ‘Acılar dönemi’nden ‘ellerini kirletmeden’ geçen, ödünsüz, umutlu, iyimser büyük insanın portresi yeni ayrıntılar ve renkler kazanacak belleğinizde. Tat alarak, zevkle okuyacaksınız.

Bu içeriği görüntüleyebilmek için Abone ol; 300’den fazla kitabı, onlarca dergiyi okumaya başla. Aboneysen, buraya tıklayarak giriş yapabilirsin.
  • Üst menüdeki “Abone Ol” sekmesine veya anasayfadaki “Abone  Ol” butonuna tıklayın.
  • Abone ol sayfasında “Ödeme yap” butonuna tıklayın.
  • E-posta adresinizi, adınızı soyadınızı ve telefon numaranızı girin. Kullanıcı adı ve şifre belirleyin.
  • Kredi kartı veya banka kartınızı kullanarak ödeme yapın. Ödemenizi tek seferde ya da 12 aya varan taksitlerle yapabilirsiniz.
  • 1 yıl boyunca, 300’ün üzerinde kitabı epub olarak, onlarca dergiyi de pdf formatında okumaya başlayabilirsiniz.
  • 1 yıl sonunda, yeniden ödeme yaparak aboneliğinizi uzatabilirsiniz.

Abone ol

Ginko Dijital Abonelik

Ginko Dijital Kitap Ve Dergi Aboneliği