Bir Türk Kadını Uğruna

0.00TL den başlayan taksitlerle ...

– Seçme Öyküler –

Elin Pelin Bulgar köylüsünün ilk gerçekçi betimlemesini yapan yazardır. Eserlerinde köy gerçeğindeki toplumsal karşıtlıkları gösterir. Yoksul halkın acılarını, yönetimden hoşnutsuzluğunu tüm ayrıntılarıyla anlatır. Konuları gibi dili, biçemi de yenidir. Betimleri kısa olduğu denli, coşku vericidir de. Yaşam betimleri, görünümler, anlatım yolu lirikliğinin derin izlerini taşır.

Yapıtlarında yaşam, sevinç, kaygısızlık egemendir. Gerçekte bunlar gençliğin en güzel öyküleri, türküleridir. Pırıl pırıl bir ışık, bu öyküleri aydınlatır. Elin Pelin dünyayı Âdem’in, yani gençliğin gözüyle görür. Onun için her gün bayramdır, her gün parlaktır, her gün yenidir. ”Toprak” ve başka öykülerinin en güzel parçalarında bu pastoral mavisi pırıldar.

Başta ”Toprak” ve ”Gerak’giller” olmak üzere yazarın en beğenilen öykülerinden oluşturulan seçkiyi, Türker Acaroğlu’nun Bulgarca aslından yaptığı özenli çevirisi ile sunuyoruz.

Bu içeriği görüntüleyebilmek için Abone ol; 300’den fazla kitabı, onlarca dergiyi okumaya başla. Aboneysen, buraya tıklayarak giriş yapabilirsin.
  • Üst menüdeki “Abone Ol” sekmesine veya anasayfadaki “Abone  Ol” butonuna tıklayın.
  • Abone ol sayfasında “Ödeme yap” butonuna tıklayın.
  • E-posta adresinizi, adınızı soyadınızı ve telefon numaranızı girin. Kullanıcı adı ve şifre belirleyin.
  • Kredi kartı veya banka kartınızı kullanarak ödeme yapın. Ödemenizi tek seferde ya da 12 aya varan taksitlerle yapabilirsiniz.
  • 1 yıl boyunca, 300’ün üzerinde kitabı epub olarak, onlarca dergiyi de pdf formatında okumaya başlayabilirsiniz.
  • 1 yıl sonunda, yeniden ödeme yaparak aboneliğinizi uzatabilirsiniz.

Abone ol

Ginko Dijital Abonelik

Ginko Dijital Kitap Ve Dergi Aboneliği